НОВИНИ

До порятунку Греції залучили приватних інвесторів

Новий план Євросоюзу щодо порятунку Греції передбачає надання €109 млрд від держав євро зони та МВФ до 2014 року. До фінансування цього пакету долучаться приватні банки, пише Gazeta wyborcza.

Німеччина вже давно наполягає на тому, щоб приватні кредитори (в основному банки) взяли на себе частину цієї допомоги. Але Європейський центральний банк (ЄЦБ) зазначає, що це може вплинути на фінансовий сектор, адже якщо кредитно-рейтингові агентства визнають Грецію не спроможною до виплат, то може виникнути паніка на фінансових ринках.

Франція підтримувала позицію ЄЦБ, навіть була готова фінансувати допомогу з свого власного бюджету, а банки долучити до програми пізніше.

Після семигодинних перемовин під загрозою неприйняття рішення щодо Греції, очільник ЄЦБ Жан-Клод Тріше вирішив залучити приватні банки до кредитування кризової країни.

Наразі Греція користується пакетом допомоги розміром €110 млрд, а до нового пакету (€109млрд) повинні будуть долучитися приватні банки – подовжувати для Греції термін сплати облігацій або купувати нові спеціальні цінні папери навіть на 30 років. Це дасть приблизно від €37 до €50 млрд до 2014 року, а повний обсяг допомоги від банків може сягнути навіть €135 млрд до 2020, що на чверть знизить борговий тягар Греції.

Як відомо, саміт Єврозони затвердив рішення зниження процентних ставок для Греції з 4,5% до 3,5% і подовження терміну виплати з 7,5 років до щонайменше 15 років (з можливістю подовження до 30 років).

Нагадаємо, раніше попри запеклі протести на вулицях Афін, грецький парламент ухвалив програму скорочення державних витрат, як цього вимагали Міжнародний валютний фонд та Європейський Союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.