«Перш за все, заява заступника речника Державного департаменту, саме він виступив із відповідною, дуже короткою заявою, яка, на нашу думку, не повністю, оскільки йде посилання якраз на заяву спільну ОБСЄ і інших інституцій, відбиває її зміст. Відтак ми виходимо з того, що ціла низка моментів там просто не відбиває реальність», – сказав Грищенко.
Він наголосив, що Україна готова обговорювати це питання з США, «оскільки в кожній країні є свої складнощі».
Глава МЗС визнав, що в українському виборчому законодавстві є недоліки, і зазначив, що Україна з повагою ставиться до професійних і зважених думок.
«Які, в принципі, згідно з принципами і правилами якраз ОБСЄ мають керуватися певними підходами і стандартами, фактологічними перш за все. Виходячи з діючого законодавства», – зазначив Грищенко.
Як повідомлялось, 30 жовтня представник Держдепартаменту США Марк Тоунер заявив, що США вважають парламентські вибори на Україні, що відбулися 28 жовтня, «кроком назад» у розвитку демократії в країні. За його словами, є багато свідчень того, що українська влада переслідувала опонентів і використовували адміністративний ресурс в ході передвиборної кампанії.
З аналогічними претензіями раніше виступила голова місії спостерігачів ОБСЄ на Україні Вальбурга Габсбург Дуглас.
Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили про важливість того, щоб українська влада забезпечила належне встановлення результатів виборів.
Спостерігачі від ОБСЄ вказують на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.
Нагадаємо, 29 жовтня група спостерігачів від ОБСє оприлюднила попередній звіт, у якому вказали на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.