Гримчак: Злочини Януковича та Азарова зафіксовані на плівках Мельниченка

25 Березня 2011, 16:14

Зокрема, у зверненні до генпрокурора депутат наголошує, що на плівках Мельниченка, які були визнані речовим доказом у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, записані розмови Кучми з різними особами стосовно подій, участь у яких цих осіб має ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.

«Зокрема, нинішній прем'єр-міністр Микола Азаров повідомляє Кучмі про своє втручання в діяльність судових органів Луганської області, маючи на меті притягнення до кримінальної відповідальності керівників банку “Слов'янський”, та про наміри не виконувати рішення Верховного Суду про стягнення з Податкової адміністрації 200 млн. грн.», – відзначає Гримчак.

При цьому він наголошує, що такі дії, а саме – втручання в діяльність судді з метою добитися винесення неправосудного рішення, містять ознаки злочину, передбаченому статтями 376 та 382 Кримінального кодексу України.

В іншому епізоді, відзначає Гримчак, 11 вересня 2000 року, Азаров розповідає Кучмі про дії, спрямовані на ліквідацію у незаконний спосіб газети «Сільські вісті». “Викладені відомості свідчать про наявність в цих діях ознак злочину, який кваліфікується за статтею 171 КК України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», – заявив депутат.

Гримчак також вказує, що згідно записів Мельниченка, Азарову були відомі факти незаконного привласнення грошових коштів в особливо великих розмірах головою правління «Нафтогазу України» Ігорем Бакаєм: «Але, як відомо, Азаров не звертався до правоохоронних органів з цього приводу. Таким чином, є підстави щодо притягнення його до відповідальності за статтею 396 КК України «Приховування злочину».

«Крім того, плівки містять епізод розмови Голови Донецької обласної адміністрації В.Ф. Януковича з Л.Д. Кучмою та Генеральним прокурором України М. Потебеньком. У цій розмові повідомляється про незаконні дії зазначених осіб, спрямованні на винесення завідомого неправосудного рішення суддею районного суду міста Донецька стосовно адвоката С.П. Салова. Як відомо, після цієї розмови, у липні 2000 року, суддя Куйбишевського районного суду м. Донецька О.Тупицький засудив С.П. Салова на п’ять років позбавлення волі та штрафу», – говориться в заяві Юрія Гримчака на ім'я генпрокурора.

Депутат зазначає, що згодом, у вересні 2005 року, Європейський суд з прав людини визнав кримінальний процес у справі Салова несправедливим та таким, що не відповідає принципам «верховенства права» і «правової певності».

«В даному випадку в діях вказаних осіб очевидні ознаки злочинів, передбачених статтею 376 Кримінального кодексу України “Втручання в діяльність судових органів” та статтею 375 КК України “Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови», – вважає депутат.

«Спираючись на викладене та на ст.ст. 2, 4, 97 Кримінально-процесуального кодексу України, прошу Вас перевірити вказані факти та у випадку підтвердження скоєння суспільно небезпечних діянь вказаними особами, притягнути їх до відповідальності за відповідними статтями Кримінального кодексу України», – говориться в заяві Юрія Гримчака.