«У проекті резолюції висвітлено багато надзвичайно важливих проблем політичного та юридичного характеру. Проте головним недоліком є те, що в проекті відсутні ефективні важелі спонукання чинної влади до виконання резолюції після її ухвалення», – заявив Немиря.
Він відзначає, що затверджений 15 грудня проект резолюції ПАРЄ залишиться набором рекомендацій щодо реформ, більшість з яких багато разів вже згадувалися в попередніх резолюціях.
«Лише загроза санкцій та чіткі строки виконання рекомендацій ПАРЄ зможуть змусити чинну владу вдатися до якихось змістовних дій. В іншому разі, у відповідь буде лише прийнято який-небудь черговий план дій і цим все обмежиться», – пояснив Немиря.
У жовтні минулого року Асамблея вже приймала резолюцію з такою ж назвою – переважну більшість її положень виконано не було. Асамблея мала б на це жорстко відреагувати
Нагадаємо, у червні 29 членів Парламентської асамблеї Ради Європи у своїй заяві назвали політичними і неприйнятними затримання великої кількості опозиційних українських політиків, колишніх членів уряду.
Детальніше читайте у журналі «Український тиждень» №52.