«Це в принципі хибний підхід», – заявив Барамідзе.
«Оскільки тоді меншість, що домагається відділення, вважатиме, що зможе домогтися свого, вигнавши з землі тих, хто з ними не згоден. А цей спосіб вирішення проблем може збурити весь світ, завести його в хаос», – пояснив віце-прем’єр.
«Ми не кажемо, що думку меншості треба знехтувати. Але буде справедливо, якщо не ігноруватиметься й думка більшості», – додав він.
За словами Барамідзе, Тбілісі не зняв з порядку денного питання про повернення Південної Осетії та Абхазії. «Але ми сповідуємо цивілізовані підходи у вирішенні цієї проблеми», – наголосив він.
«Рано чи пізно, але питання окупованих територій буде вирішено, і ми відновимо суверенітет над Абхазією та Південною Осетією», – упевнений грузинський віце-прем’єр.
«Під міжнародні гарантії ми готові надати цим регіонам якнайширшу автономію у сфері економіки, культури тощо. З нашого боку ми робитимемо все, щоб волю меншості було враховано. Наприклад, коли йдеться про Абхазію, ми готові застосувати так званий принцип позитивної дискримінації, коли меншість у якихось важливих питаннях домінує над більшістю», – зазначив він.
Нагадаємо, у листопаді 2010 року голова Євросоюзу Жозе Мануель Баррозу запропонував Грузії внести офіційну заявку на вступ до ЄС.
У грудні того ж року депутати Європарламенту схвалили угоду про полегшення візового режиму та реадмісію з Грузією.