НОВИНИ

Україна не визнає вибори в Південній Осетії

Президентські вибори в самопроголошеній Південній Осетії не мають ніякого значення, оскільки Україна вважає цю територію частиною Грузії. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

Україна визнає грузинську державність в офіційно визнаних більшістю членів міжнародної спільноти кордонах, включно з Південною Осетією, наголосив речник.

Раніше про невизнання виборів у Південній Осетії минулих вихідних президента фактичної сепаратистської влади цього регіону Грузії заявили, зокрема, Європейський Союз і НАТО.

Майже весь світ, за винятком Росії і ще чотирьох держав Латинської Америки й Океанії, визнає територіальну цілісність Грузії в її кордонах включно з Південною Осетією, а також Абхазією. Грузія вважає ці регіони за окуповані Росією, яка після закінчення війни проти Грузії 2008 року всупереч своїм міжнародним зобов’язанням так і не вивела з них свої війська.

Нагадаємо, центрвиборчком самопроголошеної республіки Південна Осетія вважає, що вибори президента відбулися.

Вибори проводились у зв’язку із завершенням повноважень чинного президента Едуарда Кокойти. Центрвиборчком зареєстрував 17 кандидатів у президенти, однак до фінішу президентських перегонів підійшли тільки 11 претендентів.

Ніхто з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів для перемоги. У другий тур вийшли глава МНС Анатолій Бібілов і екс-міністр освіти Алла Джіоєва, які набрали 25,44% і 25,37% голосів виборців відповідно.

Другий тур виборів призначено на 27 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.