Грузія фінансуватиме вищу освіту для мешканців сепаратистських регіонів

19 Червня 2012, 22:11

Міністерство також уже оголосило реєстрацію охочих отримати таке фінансування.

Нейтральне посвідчення особи (внизу) заповнюють грузинською і абхазькою або осетинською мовами

Грузія запровадила так звані нейтральні документи – внутрішнє посвідчення особи і закордонний паспорт – близько року тому для тих мешканців Абхазії і Південної Осетії, які не бажають отримувати документи громадян Грузії, але все ж хочуть користуватися перевагами, які мають офіційно оформлені грузинські громадяни.

Такі документи не мають грузинської чи будь-якої іншої символіки, яка могла б викликати застереження в прихильників сепаратизму цих регіонів.

Зокрема, нейтральні посвідчення особи дають доступ до системи соціального забезпечення Грузії; нейтральні паспорти визнає наразі лише кілька країн, до яких нещодавно приєдналися США, що теж прийматимуть прохання про візи від власників таких паспортів.

Як повідомлялось, раніше віце-прем’єр Грузії Ґіорґі Барамідзе заявляв, що Грузія не відмовитьсявід Абхазії і Південної Осетії заради приєднання до ЄС.

Нагадаємо, 11 червня президент Росії Владімір Путін створив у складі своєї адміністрації управління соціально-економічної співпраці з державами-учасницями СНД, а також із Абхазією і Південною Осетією, сепаратистськими регіонами Грузії, що їх Москва визнає за «незалежні держави».