НОВИНИ

Грузія не відмовиться від Абхазії і Південної Осетії заради приєднання до ЄС

У Грузії визнання незалежності Абхазії та Південній Осетії заради полегшення інтеграції в Євросоюз називають хибним підходом. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» заявив віце-прем’єр і держміністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Георгій Барамідзе.

«Це в принципі хибний підхід», - заявив Барамідзе.

«Оскільки тоді меншість, що домагається відділення, вважатиме, що зможе домогтися свого, вигнавши з землі тих, хто з ними не згоден. А цей спосіб вирішення проблем може збурити весь світ, завести його в хаос», - пояснив віце-прем’єр.

«Ми не кажемо, що думку меншості треба знехтувати. Але буде справедливо, якщо не ігноруватиметься й думка більшості», - додав він.

За словами Барамідзе, Тбілісі не зняв з порядку денного питання про повернення Південної Осетії та Абхазії. «Але ми сповідуємо цивілізовані підходи у вирішенні цієї проблеми», - наголосив він.

«Рано чи пізно, але питання окупованих територій буде вирішено, і ми відновимо суверенітет над Абхазією та Південною Осетією», - упевнений грузинський віце-прем’єр.

«Під міжнародні гарантії ми готові надати цим регіонам якнайширшу автономію у сфері економіки, культури тощо. З нашого боку ми робитимемо все, щоб волю меншості було враховано. Наприклад, коли йдеться про Абхазію, ми готові застосувати так званий принцип позитивної дискримінації, коли меншість у якихось важливих питаннях домінує над більшістю», - зазначив він.

Нагадаємо, у листопаді 2010 року голова Євросоюзу Жозе Мануель Баррозу запропонував Грузії внести офіційну заявку на вступ до ЄС.

У грудні того ж року депутати Європарламенту схвалили угоду про полегшення візового режиму та реадмісію з Грузією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.