Грузія через три роки поговорить з Росією про війну в Південній Осетії

28 Червня 2011, 14:18

Міжнародний суд ООН в Гаазі 1 квітня не прийняв до розгляду позов Грузії до Росії щодо етнічних чисток. Основною причиною неможливості розгляду претензій Тбілісі до Росії Гаазький суд назвав те, що грузинська сторона подала позов, попередньо не зробивши спроб вирішити це питання шляхом переговорів з владоюРФ.

Відповідну ноту заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе передала Надзвичайному і Повноважному послу Швейцарії в Грузії Гюнтеру Бехлеру.

За даними МЗС, в ноті говориться про порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації російською стороною. Зокрема, мова йде про порушення права на повернення в свої будинки вимушено переміщених осіб – етнічних грузин з Цхінвальського регіону та Абхазії, незаконної паспортизації, обмеження вільного пересування, знищення власності, етнічно мотивованому насильстві, етнічним чисткам і дискримінації етнічних грузин.

«Грузія і до війни серпня 2008 року намагалася вести діалог з Росією з дипломатичним каналами, щоб вирішувати питання шляхом діалогу, але ця ініціатива не мала успіху», – заявила напередодні Каландадзе.

За її словами, нота була передана виходячи з того, що суд визнав за доцільне діалог.

У зв'язку з цим, Тбілісі сподівається, що дозвіл суперечки буде можливим в рамках діалогу.

За словами заступника міністра, «якщо діалог не принесе результатів, грузинська сторона залишає за собою право знову звернутися до суду».

Міжнародний Суд є одним із шести головних органів ООН. Це – єдиний міжнародний судовий орган універсального характеру, що дозволяє суперечки між державами. Він складається з 15 суддів, які обираються Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки на дев'ятирічний термін. Рішення суду є обов'язковими для сторін. Його консультативні висновки носять рекомендаційний характер.

Грузія подала до Міжнародного Суду ООН позовну заяву проти Росії 12 серпня 2008 року, після серпневої війни, звинувативши Москву в порушенні Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Позначки: