Гройсман повідомив, коли ситуація з газом може бути введена в штатний режим

2 Березня 2018, 19:29

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що ситуація з газопостачанням в Україні буде введена в штатний режим орієнтовно 6 березня. Про це в п'ятницю, 2 березня, він заявив на брифінгу в Києві.

 

"Сьогодні всі технічні фахівці працюють. План, сформований на такі випадки, введено в дію на 5 днів. Ми робимо все, щоб ситуацію на вівторок включно вивести у штатний режим. Головне, я наголошую: ситуація абсолютно контрольована", – наголосив Гройсман.

 

За його словами, НАК "Нафтогаз України" варто було б "передбачити, з ким вони мають справу і зробити певну перестраховку, щоб ситуація не була такою, якою вона є сьогодні".

 

Глава уряду також заявив, що ситуацію буде стабілізовано.

 

"Вже завтра (3 березня – Ред.) Україна розпочне отримувати європейський газ", – додав прем'єр.

 

Водночас він наголосив, що пріоритетом є енергетична незалежність України.

 

"Ми маємо вже 2020 року забезпечити комунальну теплоенергетику, забезпечити споживання окремими домоволодіннями газу власного видобутку. Нічого в країну не імпортувати", – зазначив Гройсман.

 

Нагадаємо, 2 березня Національний нафтогазовий холдинг "Нафтогаз України" на тлі відмови російського газового монополіста "Газпром" поставляти в Україну в березні раніше законтрактовані обсяги газу, уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

 

Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що НАК "Нафтогаз України" може звернутися в арбітражний трибунал за додатковою компенсацією через дії "Газпрому" щодо транзиту газу.

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко в п'ятницю, 2 березня, скликав нараду через рішення російського "Газпрому" розірвати всі контракти з Україною щодо поставок та транзиту газу. 

 

Нагадаємо, наприкінці грудня 2017 року Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання Україні російського газу, яким суд задовольнив основні вимоги української сторони, але, оскільки не всі вимоги були задоволені, за підсумками першого рішення Нафтогаз залишався винен Газпрому близько 2 млрд дол.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. У Кабміні заявили, що відсутність в загальному балансі російського газу не завдасть істотної шкоди національній економіці. При цьому з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС уряд запровадив режим економії газу впродовж кількох днів.

 

2 березня в «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання чинних контрактів із Нафтогазом.