НОВИНИ

Порошенко заявив, що Україна може звернутися в арбітраж через дії "Газпрому"

За словами президента, подібні заяви "Газпрому" можуть пояснюватися лише небажанням виконувати свої контрактні зобов'язання.

Президент Петро Порошенко повідомив, що НАК "Нафтогаз України" може звернутися в арбітражний трибунал за додатковою компенсацією через дії "Газпрому" щодо транзиту газу. Про це в п'ятницю, 2 березня, він повідомив під час засідання наради з енергетичної безпеки.

 

"Контрактами між "Нафтогазом" і "Газпромом" не передбачено їх розірвання в односторонньому порядку. Я впевнений, що якщо це відбудеться, НАК "Нафтогаз" звернеться в арбітраж за додатковою компенсацією за вчинені безвідповідальні дії "Газпрому"", – заявив Порошенко.

 

За його словами, подібні заяви "Газпрому" можуть пояснюватися лише небажанням виконувати свої контрактні зобов'язання.

 

"Україна підтвердила статус надійного транзитера, а "Газпром", на жаль, знову спробував застосувати постачання газу як механізм політичного тиску. У них нічого не вийде! Впевнений, що контракт з "Газпромом" не буде розірвано, а транзиту нічого не загрожує", – додав глава держави.

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко в п'ятницю, 2 березня, скликав нараду через рішення російського "Газпрому" розірвати всі контракти з Україною щодо поставок та транзиту газу. 

 

Нагадаємо, наприкінці грудня 2017 року Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання Україні російського газу, яким суд задовольнив основні вимоги української сторони, але, оскільки не всі вимоги були задоволені, за підсумками першого рішення Нафтогаз залишався винен Газпрому близько 2 млрд дол.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. У Кабміні заявили, що відсутність в загальному балансі російського газу не завдасть істотної шкоди національній економіці. При цьому з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС уряд запровадив режим економії газу впродовж кількох днів.

 

2 березня в «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання чинних контрактів із Нафтогазом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.