Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер обговорили напрацювання спільної позиції в енергетичних питаннях, враховуючи перспективи будівництва російського проекту "Північний потік-2". Про це повідомляє прес-служба уряду.
"Сторони також обговорили безпекові питання, збереження санкційної політики Євросоюзу проти Росії, як держави-агресора, до повного виконання Мінських угод, а також напрацювання спільної позиції в енергетичних питаннях з огляду на перспективи будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", – йдеться в повідомленні.
Водночас Гройсман та Юнкер погодилися, що економічний розвиток, який уже демонструє Україна, вимагає зміни формату співпраці в бік її довготривалості. При цьому виконання Угоди про асоціацію з ЄС є незмінним орієнтиром і фундаментом роботи.
"Україна продовжує амбітну програму реформ. Її пріоритет – прискорення економічного зростання, нарощення залучення іноземних інвестицій в економіку. Підтримка України з боку ЄС є надзвичайно важливою для нас. І не тільки на двосторонньому рівні. В ході дискусій в рамках Великої Сімки ми також розраховуємо на підтримку наших ініціатив", – підкреслив глава українського уряду.
Нагадаємо, 22 травня президент Петро Порошенко детально обговорив із президентом Естонії Керсті Кальюлайд питання будівництва російського проекту "Північний потік-2".
Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього. Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.
Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.