ГПУ викликала Наливайченка на допит через його заяви про участь РФ у розстрілах на Майдані

20 Жовтня 2015, 12:38

ГПУ не має інформації про передачу екс-головою СБУ Валентином Наливайченком доказів причетності ФСБ до розстрілів у центрі Києва у лютому 2014 року. Про це повідомив начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк під час брифінгу 20 жовтня.

«Наливайченко продовжує наполягати, що він надав Генпрокуратурі всі дані, які вказують на те, що представники ФСБ керували снайперами на Майдані. Це зовсім не так», – заявив він.

«Щоб ніяких пересудів не було, ми запрошуємо Наливайченко на допит в якості свідка, щоб він з наданням всіх документів показав і пояснив, де він бачив докази», – додав Горбатюк.

Як повідомлялося, 16 жовтня оприлюднили інтерв'ю генпрокурора Віктора Шокіна, у якому той заявив про відсутність у Генпрокуратури доказів утручання Росії у розстріли на Майдані. Зокрема, він заявив, що Наливайченко не передавав у ГПУ відповідних документів.

Після цього екс-голова СБУ заявив, що передавав відповідні документи особисто президенту Петру Порошенку, а також надіслав їх до канцелярії ГПУ.

Нагадаємо, у 2014 році Наливайченко заявив, що є підстави вважати, що працівники ФСБ Росії брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції у Києві під час масових акцій протесту у лютому 2014 року.

Також за словами Наливайченка, помічник президента РФ Владіміра Путіна Владіслав Сурков перебував у Києві під час розстрілу Майдану.

Також нагадаємо, за інфомацією Ради Європи, причетність снайперів чи російських сил до розстрілів на Майдані поки що не довели.