НОВИНИ

Наливайченко відповів Шокіну стосовно доказів участі РФ у розстрілах на Майдані

За словами екс-голови СБУ він передавав документи особисто президенту Петру Порошенку, а також надіслав їх до канцелярії ГПУ.

Документи, які підтверджують залученість Росії до розстрілів на Майдані у лютому 2014 року існують та знаходяться в Адміністрації президента і Генпрокуратурі. Таку заяву зробив колишній голова Служби безпеки Валентин Наливайченко.

«Я можу сказати і генеральному прокурору, і головне - журналістам і українцям, де знаходяться ці матеріали, щоб швидше Генеральна прокуратура їх знайшла і долучила до справи. Ці матеріали знаходяться на вулиці Банковій (Адміністрація президента України – Ред.). Оригінали, я президенту особисто доповідав», - сказав Наливайченко.

При цьому екс-глава СБУ додав, що ці документи офіційно знаходяться в канцелярії генеральної прокуратури з його підписом, а також «з прізвищами і датами, коли, на дачі у кого, а конкретніше на дачі у колишнього керівника СБУ, жив Сурков (Владіслав, помічник президента РФ – Ред.)».

Він зазначив, що розсекречені ним як главою спецслужби відповідні документи, зібрані СБУ, знаходяться також в українських журналістів.

Крім того, Наливайченко заявив: «Недостатньо цих двох адрес? Називаю третю адресю: стадіон  «Динамо», російський «Вітязь» (спецпідрозділ МВС РФ – Ред.) учить убивати Небесну Сотню. Шановні прокурори, оприлюдніть ці допити і не обманюйте людей».

Як повідомлялося, раніше 16 жовтня оприлюднили інтерв'ю генпрокурора Віктора Шокіна, у якому той заявив про відсутність у Генпрокуратури доказів утручання Росії у розстріли на Майдані. Зокрема, він заявив, що Наливайченко не передавав у ГПУ відповідних документів.

Нагадаємо, у 2014 році Наливайченко заявив, що є підстави вважати, що працівники ФСБ Росії брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції у Києві під час масових акцій протесту у лютому 2014 року.

Також за словами Наливайченка, помічник президента РФ Владіміра Путіна Владіслав Сурков перебував у Києві під час розстрілу Майдану.

Також нагадаємо, за інфомацією Ради Європи, причетність снайперів чи російських сил до розстрілів на Майдані поки що не довели.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.