ГПУ відкрила провадження за фактом захоплення адмінбудівель в Криму за статтею “теракт”

Акценти
27 Лютого 2014, 11:13

"У четвер о 4.30 ранку двома групами невідомих осіб (по 10-15 осіб) були захоплені будівлі Верховної Ради і Ради міністрів Криму. Невідомі проникли в приміщення, виламавши двері, потім закрилися. Ніяких вимог вони не висувають. За попередніми даними, зазначені особи мають вогнепальну зброю, кількість і тип якої невідомий. Під час захоплення приміщень зброю ними не застосовувалося, також немає даних про застосування сили щодо співробітників органів внутрішніх справ та УДО", – повідомляє прес-служба.

Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за даним фактом прокуратурою АР Крим відкрите кримінальне провадження за ст. 258 КК України "Терористичний акт".

Розслідування доручено управлінню СБУ в Криму.

Нагадаємо, сьогодні близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають.  Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

Тим часом повідомлялося, що до Сімферополя рухається колона БТРів. Прес-секретар кримського прем'єра Віолетта Лісіна повідомила, що БТРи належать Чорноморському флоту Російської Федерації. Згодом БТРи повернулися на російську базу.

В.о президента та спікер парламенту Олександр Турчинов на засіданні Верховної Ради заявив, що будь-які спроби захоплювати адміністративні будівлі в Україні буде розцінюватися як злочин проти української держави.

92