ГПУ повідомила про підозру у конституційному перевороті Януковичу та екс-міністру юстиції Лавриновичу

6 Вересня 2017, 09:45

Генеральна прокуратура України (ГПУ) повідомила про підозру екс-президенту Віктору Януковичу та колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу у захопленні влади за допомогою незаконного повернення до Конституції 1996 року у 2010 році. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook у середу, 6 вересня.

(На фото Віктор Янукович та Олександр Лавринович)

Луценко зазначив, що департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень Президента України за рахунок звуження ролі та повноважень Парламенту і Уряду", – заявив Луценко.

"На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України екс-президенту В.Януковичу та екс-міністру юстиції О.Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації", – йдеться у повідомленні генпрокурора.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура запідозрила колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича у розтраті бюджетних коштів на загальну суму 8,5 млн грн.

Екс-президента України Віктора Януковича Генеральна прокуратура також звинувачує у державній зраді.