НОВИНИ

Справу екс-глави Мін'юсту Лавриновича передали до суду

Також до суду передали справу щодо його заступника та директора головного бухгалтера міністерства.

Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України Оленксандра Лавриновича. Про це сказано у повідомленні на сайті ГПУ.

Також до суду передали справу щодо його заступника та директора Департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності – головного бухгалтера Міністерства юстиції України​.

Їх обвинувачують у розтраті бюджетних коштів на загальну суму 8,5 млн грн (на той час 1,1 млн дол США) через закупівлю Міністерством юстиції України послуг юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLР and Affiliates (США) під виглядом необхідності отримання правової допомоги при підготовці до розгляду справи «Тимошенко проти України» в Європейському суді з прав людини.

Раніше Генеральна прокуратура України завершила розслідування кримінального провадження щодо Лавриновича. Йому вручили повідомлення про підозру.

Нагадаємо, ГПУ оголосила підозру Олександру Лавриновичу ще в липні 2015 року за ч. 5 ст. 191. Він підозрюється в тому, що після закінчення терміну для надання доказів у справі Юлії Тимошенко, діючи в інтересах екс-президента Віктора Януковича, за державні кошти придбав послуги іноземної юридичної компанії на суму 8,5 млн грн.

Кримінальне провадження щодо Олександра Лавриновича відкрили у травні 2014 року. Тоді ж було відкрите кримінальне провадження щодо іншого екс-міністра юстиції Олени Лукаш за тією ж статтею.

Як відомо, 11 жовтня 2011 року Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засудив її до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.