Генеральна прокуратура України склала повідомлення про підозру слідчому Слідчого комітету Російської Федерації за фактом незаконного притягнення українця Миколи Карпюка до кримінальної відповідальності. Про це у середу, 31 липня, повідомили у прес-службі ГПУ.
“За результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного притягнення громадянина України М.Карпюка до кримінальної відповідальності на території Російської Федерації Генеральною прокуратурою України складено повідомлення про підозру громадянину РФ К.”, – йдеться в повідомленні.
Як поінформували в ГПУ, вказана особа, обіймаючи посаду старшого слідчого у особливо важливих справах першого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління СК РФ по Північно-Кавказькому федеральному округу, діючи умисно, за відсутності об’єктивних доказів причетності Карпюка до скоєння злочинів, які розслідувалися у справі, усвідомлюючи, що Карпюк не має відношення до їх скоєння, маючи умисел на притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, незаконно притягнув Карпюка до кримінальної відповідальності, штучно створивши докази його вини в інкримінованих злочинах.
На цей час готується запит про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Російської Федерації щодо повідомлення вказаній особі про підозру та проведення із ним ряду процесуальних дій, зазначили в Генпрокуратурі.
Досудове розслідування у вказаному провадженні триває, встановлюються інші особи, причетні до незаконного притягнення Карпюка до кримінальної відповідальності, додали у відомстві.
Як повідомлялось, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а Клиха – до 20 років.
Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.
Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.