Госпіталізація Януковича та мітинг під будинком Авакова. Головне за вихідні

19 Листопада 2018, 09:40

Госпіталізація Януковича

Результат пошуку зображень за запитом "янукович госпіталізація"

В неділю, 19 листопада, колишнього президента України Віктора Януковича було госпіталізовано до НДІ Швидкої допомоги ім.Скліфосовського у Росії.

 

"Він госпіталізований. Я на вихідних, вчора, мав з ним зустріч у лікарні. І я цю інформацію підтверджую. В нього дуже важка травма. Те, що я побачив – він не може рухатися, підніматися з ліжка" – додав адвокат.

 

Пізніше з'явилася інформація, що колишній президент Віктор Янукович не буде присутнім на останньому засіданні суду, так як перебуватиме у лікарні через отриману травму, про це заявив адвокат колишнього президента України у справі про його держзраду Олександр Горошинський. 

 

"Він не має можливості рухатися, у нього лангетка. Як кажуть лікарі, це важка травма, він мінімум 21 день буде (у лікарні, – ред). Відповідні документи ми надамо суду", – сказав Горошинський.

 

Як відзначає BBC, колишній президент України отримав травму коліна та спини, впавши на тенісному корті.

 

Мітинг під будинком Авакова

У суботу, 16 листопада, близько сотні активістів вимагали відставки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова під відомчим спецкомлексом, де він проживає.

 

Зазначається, що учасники акції звинувачують Авакова у провалі реформи правоохоронних органів та стверджують, що наслідком цього провалу стали напади на цивільних активістів і вбивства Павла Шеремета, Ірини Ноздровської, Катерини Гандзюк та інших.

 

"Коли нас вбивають, Аваков постить лимони з відпочинку та лайкає дописи, що активісти погані. Замість розкриття злочинів нам намагаються донести думку, що вбивати людей, якщо їх позиція тобі не подобається, – це нормально. Якщо не зупинити цей терор, то все закінчиться дуже погано, призведе до хаосу всередині країни ", – заявив одеський активіст Сергій Стерненко.

 

Учасники акції також вимагають відставки генерального прокурора Юрія Луценка. Вони принесли плакати з написами "Аваков мусор", "Хто замовив активістів?", "Непокаране зло росте", "АвакOFF".

 

Акцію організували "Автомайдан", ЦПК та громадська ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?". Прийшли також активісти націоналістичної організації С14 і люди в камуфляжі з шевронами "Донбас". Біля огорожі спецкомплекса знаходиться кілька поліцейських.

 

Відкриття пам'ятника жертавм Голодомору в Угорщині

 

 

В угорському місті Сегед відбулося відкриття пам'ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років. 

 

У церемонії відкриття пам'ятника, зокрема, взяли участь посол України в Угорщині Любов Непоп та парламентський держсекретар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Левенте Мадяр.

 

"Україна протягом останніх десятиліть пройшла навіть більше випробувань, ніж угорці" – зазначив він.

 

Дипломат назвав Голодомор експериментом радянської влади, яка намагалась зламати український народ шляхом заморення голодом.

 

"Україна вистояла у цьому випробуванні, і в 90-х роках здобула незалежність; сьогодні вона є самостійною державою, яка, подібно до угорців, може сподіватися на більш щасливе майбутнє. Історія довела, що український народ є настільки сильним, щоб не йти проти когось для того, щоб зміцнити власну ідентичність" – сказав держсекретар.