НОВИНИ

В Угорщині встановили пам'ятник жертвам Голодомору в Україні

У церемонії відкриття взяли участь посол України в Угорщині та парламентський держсекретар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ.

У п'ятницю, 16 листопада, в угорському місті Сегед відбулося відкриття пам'ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років. Про це йдеться у повідомленні  на сайті МЗС Угорщини.

 

У церемонії відкриття пам'ятника, зокрема, взяли участь посол України в Угорщині Любов Непоп та парламентський держсекретар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Левенте Мадяр.

 

"Україна протягом останніх десятиліть пройшла навіть більше випробувань, ніж угорці" - зазначив він.

 

Дипломат назвав Голодомор експериментом радянської влади, яка намагалась зламати український народ шляхом заморення голодом.

 

"Україна вистояла у цьому випробуванні, і в 90-х роках здобула незалежність; сьогодні вона є самостійною державою, яка, подібно до угорців, може сподіватися на більш щасливе майбутнє. Історія довела, що український народ є настільки сильним, щоб не йти проти когось для того, щоб зміцнити власну ідентичність" - сказав держсекретар.

 

Як зазначила на своїй сторінці у Facebook посол України Любов Непоп, пам’ятник встановили у центрі Сегеда на Домській площі в парку центрального собору, на території, яка віднесена до світової культурної спадщини. 

 

"Для мене особисто глибоко символічним у сьогоднішньому урочистому відкритті було і те, що в ньому брали участь спільно українських та угорський офіцери. Вірю, що і в усіх інших життєвих ситуаціях ми так само стоятимемо пліч-о-пліч, разом вшановуючи жертв трагедій минулого, протидіючи нинішнім і запобігаючи майбутнім загрозам" - додала посол.

 

Нагадаємо, 4 жовтня стало відомо, що  сенат Сполучених Штатів одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

 

Як повідомлялося 9 червня, у Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу. 26 вересня комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

 

Також президент України Петро Порошенко заявив, що 14 країн на рівні парламентів визнали Голодомор геноцидом проти українського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.