Гонконг задовольнив ключову вимогу протестувальників

4 Вересня 2019, 13:46

Голова адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила про офіційне відкликання суперечливого законопроекту щодо екстрадиції. Про це 4 вересня повідомило The Guardian, цитуючи офіційне телезвернення лідерки.

 

Законопроект передбачав екстрадицію підозрюваних у злочинах до материкового Китаю, де правосуддя здійснюється у непрозорій правовій системі.

 

Як зазначено, Лам поступилась однією з ключових вимог демонстрантів для деескалації протесту, що ставав все більш жорстоким з обох сторін.

 

Нагадаємо, вимога про скасування законопроекту була однією з ключових під час мирних протестів у Гонконзі, на які вийшли майже 2 млн людей. Перелік вимог розширився, зокрема вимогою незалежного розслідування, амністії заарештованих та демократичних реформ. Мітинги тривають з квітня і відтоді переросли у рух за демократичні реформи. Понад 1000 людей заарештувала поліція. Таким чином Гонконг був втягнутий у найгіршу політичну кризу з 1997 році.

 

За словами Лам, уряд продовжить карати демонстрантів.

 

«Насильство похитнуло фундамент верховенства права і підштовхнуло Гонконг до небезпечної ситуації. Як би не були незадоволені люди, насильство не є рішенням», – заявила вона.