Гонконг охопили наймасштабніші з 2014 року масові заворушення

9 Лютого 2016, 11:50

Святкування китайського Нового року у Гонконзі обернулося наймасовішими зіткненнями із поліцією з часів про-демократичних протестів у 2014 році.

Сутички спалахнули в міському районі Монкок. Поліція очистила площу від незаконних вуличних кіосків із продуктами харчування, встановленими з нагоди святкування.

Насильство розпочалося в ніч на вівторок, 9 лютого, коли санітарні інспектори спробували змусити продавців залишити перетин вулиць Портленд-стріт і Шань Тун-стріт.
Обурені люди кинули цеглу та пустили феєрверки в поліцейських.

Поліція застосувала кийки та сльозогінний газ, а також зробила два попереджувальні постріли в повітря. Правоохоронці заарештували щонайменше 23 особи.

Принаймні 44 людини, в тому числі працівники поліції та журналісти, дістали поранення.

Вуличні кіоски є поширеними в районі Монкок протягом цілого року, але особливо під час новорічних свят, коли вони користуються найбільшою популярністю серед місцевих жителів, продаючи традиційні святкові закуски.

Посадові особи, як правило, закривають очі на подібний нелегальний бізнес, але цього року вирішили навести порядок. Сотні осіб зібралися в даному районі міста перед початком проведення операції, щоб захищати продавців. За словами поліцейських, виробники і активісти просили людей піти, але вони проігнорували попередження.

Нагадаємо, це найбільші масові заворушення в Гонконзі з часів про-демократичних вуличних протестів у 2014 році.