Згідно з даними, оприлюдненими восени під час конференції фонду Lucisull’Est, 105 тисяч християн гинуть щороку за свою віру. Лише минулоріч у зіткненнях у Каїрі, через руйнування будівлі коптської церкви, загинули десятки людей.
Оглядач відзначає, що у Пакистані, який у часи свого заснування у 1947 році обіцяв терпимість до всіх релігій і віросповідань, наростання ісламського екстремізму призвело до частих нападів на переважно незаможну християнську громаду, чимало членів якої походять із новонавернених нижчих каст індусів.
"Схоже, Пакистан не в змозі обмежити вплив мусульманських екстремістів. Торік було вбито міністра-християнина, який виступав проти зловживання законами про богохульство. Відповідальність за вбивство взяв на себе «Талібан», а уряд не посмів переслідувати вбивць, яких багато пакистанців вітали як героїв. У 1988 році у Фейсалабаді єпископ Джон Джозеф учинив публічне самовбивство на знак протесту проти законів, які передбачають смертну кару за образу ісламу, хоча юридичного визначення образи немає. І попри те, що наразі нікого за цими законами не страчено, за звинуваченнями в їхньому порушенні вже відкрито приблизно 1200–1400 справ, більшість із яких проти християн" – пише оглядач.
Читайте більше в статті Гнані за віру у черговому номері Українського тижня
Нагадаємо, у серпні через стрілянину в християнську церкву в центральній частині Нігерії загинули щонайменше 19 осіб.