НОВИНИ

У сутичках у Каїрі, що виникли після руйнування коптської церкви, загинули 24 людини

У ході зіткнень, що спалахнули в Каїрі через руйнування будівлі коптської християнської церкви, загинули щонайменше 24 людини, повідомляє єгипетська влада. У центрі міста введено комендантську годину.

Телебачення Єгипту демонструє кадри, на яких видно, як демонстранти кидають пляшки із запальною сумішшю. Біля будівлі державного телебачення згоріли декілька військових автомобілів.

Поки невідомо, хто саме загинув в ході демонстрацій - протестувальники чи військовослужбовці.

Зіткнення почалися поблизу телецентру, проте незабаром поширилися і на площу Тахрір, що стала епіцентром демонстрацій, які призвели до відставки президента країни Хосні Мубарака.

Протестувальники планували пройти маршем до будівлі єгипетського телебачення, де вони мали намір влаштувати сидячу демонстрацію. Однак, за словами коптів, на учасників маршу напали невідомі в цивільному одязі. Після цього почалися зіткнення зі співробітниками сил безпеки.

В акціях протесту взяли участь тисячі людей. Демонстранти кидали у співробітників сил безпеки камені і витягували булижники з бруківки.

Копти вважають, що ісламські радикальні групи несуть відповідальність за інцидент, що  стався минулого тижня з коптської церквою в провінції Асвана. Храм був частково знесений, і члени коптської общини вимагають відставки місцевого губернатора, вважаючи, що той не забезпечив захист споруди.

Єгипетські копти, на частку яких припадає близько 10% населення країни, звинувачують військову владу країни в недостатньо жорсткому ставленні до організаторів нападів на християн, які сталися останнім часом.

У зв'язку з цим учасники демонстрацій домагаються відставки військової влади країни.

Копти також скаржаться на дискримінацію, в тому числі вони критикують закон, згідно з яким для будівництва коптських церков у Єгипті потрібен дозвіл президента. Крім того, влада країни визнає тільки перехід віруючих з християнства в іслам, але не навпаки.

У травні цього року в результаті нападів на коптські церкви в Єгипті загинули 12 людей. У березні зіткнення між коптами і мусульманами на площі Тахрір призвели до смерті 13 демонстрантів.

Нинішні зіткнення в Каїрі відбуваються незадовго до парламентських виборів в Єгипті, призначених на 28 листопада. Це буде перше загальнонародне голосування в країні після усунення президента Хосні Мубарака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.