Голова Росспоживнагляду зазначив, що відомство продовжує моніторинг українських сирів, що реалізуються на російському ринку. Зокрема, лише в Москві дослідили 25 зразків сиру різних українських виробників і найменувань. Дослідження проводили за всіма показниками – мікробіологічним, органолептичним, показниками безпеки на вміст важких металів, фізико-хімічним (масова частка вологи, частка білку тощо).
За його словами, зразки сиру, взяті 6, 7 та 13 лютого, не відповідали російським вимогам щодо жирнокислотного складу. Зокрема, встановлено, що вміст жирних кислот –маргаринової, пентадеканової, олеїнової, пальмитолеїнової, бегенової, міристолеїнової, поліметинової, стеаринової та ліноленової, – не відповідав складу молочного жиру коров'ячого молока.
Ці невідповідності вимогам РФ виявлено в сирах «Російський», «Сонячний», «Монтегро», «Мармуровий», «Твердий сметанковий», «Король Артур зі смаком пряженого молока», «Твердий російський великий» різних українських виробників.
«Нині дано команду щодо вилучення цих партій з обігу», – повідомив Онищенко.
За його словами, Росспоживнагляд направив до Міністерства аграрної політики і продовольства України перелік тих показників, за якими служба проводитиме документарну перевірку українських підприємств згідно з тими домовленостями, яких було досягнуто минулого тижня.
Як повідомлялось, 15 лютого п'ять тонн українського сиру вилучено з обігу в Російській Федерації, ще понад 120 тонн не допущено на російську територію через претензії до якості
Нагадаємо, Росспоживнагляд почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів українських виробників ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).
Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України звернулися «у деякі інші країни із проханням взяти «сліпі» зразки» сиру, аби порівняти результати досліджень, проведених українськими фахівцями.