Головного героя фільму про копанки Донбасу госпіталізовано у важкому стані після побиття битами

Акценти
19 Листопада 2012, 07:37

«Поки ми не знаємо подробиць, але відомо, що після цього фільму у Юри почалися складнощі з місцевим населенням – після показу фільму в Сніжному закрили копанки. Один благодійний фонд навіть пропонував Юрі переїхати в Харків. Але він не погодився, оскільки в сім'ї він і за матір і за батька … Ми йому казали: «Юра, якщо будуть проблеми, дзвони, і Микола Кузьмич (Козирєв, голова обласної організації Комітету захисту конституційних прав і свобод громадян – Ред.) теж говорив йому. І раптом вчора мені повідомили…», – розповів Ільченко.

Тепер хлопцю потрібна операція, яка коштує 10 тис. грн. Також на передопераційне обстеження необхідно знайти ще 1,5 тис. грн.

«Наші, доморощені чиновники заборонили демонстрацію цього фільму на міжнародному фестивалі« DocudaysUA », який проходив у Києві. Заборона була неспроста, цей фільм розповідав про вугільні «копанках» і примусовому дитячу працю, про справжнє, а не показушне життя сучасного Донбасу. Завдяки цьому фільму і безстрашності Юри, правда про Донбас стала відома всьому світу. Просимо всіх небайдужих людей надати посильну допомогу і перерахувати гроші на картку ПриватБанку: 5211 5374 1725 8378 », – додав Ільченко.

За його словами, про побиття Юрія Сіпунова також повідомленно Маріанні Каат.

Як повідомлялось, у березні документальний фільм про нелегальний видобуток вугілля на закинутих шахтах в Донецькій області естонської режисерки Маріанни Каат «Шахта №8» зняли з конкурсної програми 9-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Тим не менш, Каат знайшла можливість на окремому майданчику фестивалю показати фільм усім охочим.

Нагадаємо, герой стрічки Юрій Сіканов розповів, що після зйомок фільму «Шахта 8» про експлуатацію дитячої праці на нелегальних шахтах Донецької області у нього почалися проблеми з міліцією.

Читайте також: Маріанна Каат: «Завдяки фільму «Шахта № 8» головний герой стрічки переосмислив усе своє життя»

90