НОВИНИ

Фільм про роботу дітей на нелегальних шахтах зняли з конкурсу Docudays UA

Документальну стрічку естонської режисерки Маріанни Каат «Шахта №8» знято з конкурсної програми 9-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Про це повідомляють організатори фестивалю.

Документальний фільм про нелегальний видобуток вугілля на закинутих  шахтах в Донецькій області був зроблений  спільними зусиллями української та естонської продюсерських компаній в 2010-році. Під час фестивалю Docudays UA  "Шахта №8" мав брати участь  у конкурсній програмі Docu/право. Однак за вимогою українського со-продюсера, кіностудії «Інтерфільм», фільм був заборонений до участі в конкурсі. 

«Для оргкомітету Docudays UA, режисерки Маріанни Каат, а також для Естонського фільмофонду, який вклав у фільм значну суму коштів, заборона «Інтерфільму» показувати «Шахту №.8» на фестивалі була повною несподіванкою, це рішення українського партнера тим більш незрозуміле, що фільм продовжує завойовувати світ - у квітні його покажуть у конкурсній програмі Міжнародного фестивалю документального кіно «Міленіум» у Брюсселі», - йдеться у повідомленні на офіційному сайті фестивалю.

"Шахту № 8" вихідними було показано поза конкурсною програмою в столичному Будинку кіно, а також викладено в інтернет.  

«Емоційно потужна історія боротьби за існування зосереджується на сім’ї Сіканових. Один з трьох дітей, 15-річний Юрій, онук колись впливового керівника радянського заводу, відкладає свої  мрії задля того, щоб забезпечити майбутнє сестер. Єдиним способом це зробити виявляється ризикований та незаконний видобуток решток вугілля у колись заможному шахтарському місті України» - йдеться в анотації до фільму.

Нагадаємо, В Києві з 23-го по 29-го березня проходитить 9-й міжнародний кінофестиваль про права людини Docudays UA під девізом «Перемагай щодня!»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.