Головне за вихідні. Відновлення протестів у Вірменії, загострення ситуації на Донбасі та закриття ядерного полігону в КНДР

30 Квітня 2018, 08:21

КНДР: обозброєння та діалог зі світом

Президент США Дональд Трамп обговорив з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном і прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе можливу дату і місце проведення зустрічі з лідером КНДР. 

 

Зокрема, Трамп повідомив, що на даний момент "все добре" і дата і місце зустрічі уточнюються. Варіанти місця зустріч і- Монголія або Сінгапур

 

"Провів тривалий і конструктивну розмову з президентом Південної Кореї Муном. Все йде добре, час і місце зустрічі з лідером Північної Кореї затверджуються. Також говорив з прем'єр-міністром Японії Абе, проінформувавши його про переговори", – написав Трамп.

 

Також Кім Чен Ин заявив, що готовий у "будь-який час" розпочати діалог з Японією. 

 

Представник президента Південної Кореї Мун Чже Іна заявив, що лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки Кім Чен Ин пообіцяв закрити полігон для проведення ядерних випробувань в країні у травні. 

 

Нагадаємо, 27 квітня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин та президент Південної Кореї Мун Чже Ін домовилися про намір в кінці року підписати мирний договір про закінчення війни між країнами, яка тривала майже 70 років. Окрім цього, КНДР заявила, що синхронізує час з Південною Кореєю.

 

Раніше Південна Корея запропонувала Корейській Народно-демократичній Республіці об'єднати залізничні мережі.

 

Напередодні стало відомо, що лідери КНДР та Південної Кореї провели "щирі, відверті" переговори про денуклеаризацію Корейського півострова та обговорили інші питання під час саміту.

 

Відновлення протестів у Вірменії

 

У Вірменії 29 квітня демонстранти, які домоглися відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна,  відновили акції громадської непокори.

 

Зокрема, лідер опозиційного руху Нікол Пашинян заявив, що представники Республіканської партії Вірменії "повинні стати співавторами перемоги народу", підтримавши його кандидатуру на пост прем’єр-міністра під час голосування у парламенті, запланованого на 1 травня.

 

За його словами, мирні протести будуть продовжені.

 

Також він закликав прихильників "Народного руху" "заполонити всі вулиці і площі Вірменії" у день призначення прем’єр-міністра.

 

Нагадаємо, 28 квітня лідер протестного руху, голова фракції "Вихід" Нікол Пашинян заявив, що  якщо Республіканска партія Вірменії (РПВ) спільно з іншими партіями підтримає кандидата в прем'єр-міністри, висунутого народом, то вона стане співавтором цього історичного досягнення. 

 

 

Загострення ситуації на Донбасі

 

 28 квітня, бойовики здійснили 61 обстріл по позиціях Збройних сил України, унаслідок чого четверо українських військових зазнали поранення, а троє –  отримали бойове травмування.

 

У відповідь на значне збільшення обстрілів Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Російську Федерацію через загостренням ситуації на Донбасі.

 

"Росії потрібна дестабілізація України. 61 обстріл, міномети, семеро українських військових постраждали. Закликаємо партнерів чинити більший тиск на Росію", – написала речник дипвідомства Мар'яна Беца у Twitter.

 

Окрім цього, 29 квітня на Донбасі вибухнув прихований арсенал, в результаті чого загинули два бойовики і ще один отримав поранення. 

 

"Потужний вибух призвів до часткового руйнування позиції, загибелі двох і поранення одного бойовика. На масштаби руйнувань, а відповідно і на розмір арсеналу, вказує той факт, що для встановлення обсягів пошкоджень фортифікаційного обладнання противник застосував БПЛА", – в штабі АТО.

 

За даними розвідки, окупанти влаштували прихований від російських кураторів склад боєприпасів. Цю зброю не ставали її на облік.

 

 

Справи українських політв'язнів

 

 

У Росії Жовтневий районний суд Краснодара продовжив 19-річному українському  термін утримання в СІЗО ще на два місяці – до 4 липня. Про це повідомив батько Павла Ігор Гриб.

 

За словами Ігора Гриба, суддя, побачивши українського консула та матір Павла Гриба, змусив їх залишити приміщення суду.

 

Окрім цього, за 8 місяців українцю не дозволили жодного побачення з матір'ю.

 

"Ми за цей час отримали від нього лише один лист і він отримав якогось листа від громадянина України", – додав він.

 

Ігор Гриб додав, що за час перебування у СІЗО у Павла значно погіршився зір.

 

Тим часом, у справі незаконно затриманого в Росії українського журналіста Романа Сущенка пройдуть 28 травня, а вирок політв'язню може бути винесено вже на початку червня. Про це повідомив громадський захисник Сущенка Марк Фейгін.

 

За словами правозахисника, факт того, що наступне засідання у справі Сущенка пройде тільки через місяць, певною мірою насторожує. Але чому так, нам ніхто не пояснює.

 

Варто зазначити, що у Сущенка може зіграти велику роль візит в Росію президента Франції Еммануеля Макрона ( ймовірно 24-25 травня).