НОВИНИ

Протести у Вірменії. Пашинян хоче зустрітися зі всіма депутатами Республіканскої партії

За словами Пашиняна, що буде добре і правильно, якщо РПВ оголосить, що спільно з іншими партіями підтримає кандидата в прем'єр-міністри, якого висунув народ.

В суботу, 28 квітня, лідер протестного руху, голова фракції "Вихід" Нікол Пашинян зяавив, що  якщо Республіканска партія Вірменії (РПВ) спільно з іншими партіями підтримає кандидата в прем'єр-міністри, висунутого народом, то вона стане співавтором цього історичного досягнення. Про це час мітингу в Ванадзоре заявив сам Пашинян .

 

За його словами, що буде добре і правильно, якщо РПВ оголосить, що спільно з іншими партіями підтримає кандидата в прем'єр-міністри, висунутого народом.

 

"Хочу сказати, що я готовий зустрітися з усіма депутатами РПВ одночасно, щоб запевнити їх у тому, що ми серйозно говоримо про те, що закриваємо сторінку ненависті, ми говоримо серйозно. Якщо вони зроблять цей крок, вони стануть співавторами цього історичного досягнення", - сказав він.

 

Окрім цього, Пашинян заявив, що сподівається, що інші політичні сили та діячі не спробують вкрасти перемогу у народу, оскільки це може призвести до їх усунення з політичної арени Вірменії.

 

"Незважаючи на те, що процеси просуваються в сприятливому для нас руслі, завтра в 12:00 у Єревані і по всій території Вірменії відновлюємо масові дії громадянської непокори. Всі навчальні заклади оголошують страйк, всі дороги перекривають", -  додав лідер опозиції.
 

Нагадаємо, 26 квітня у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила, що на тлі відновлення масових протестів тимчасово виконуючий обов'язки міністра територіального управління і розвитку Давид Локян, в. о. міністра освіти і науки Левон Мкртчян та в. о. міністра охорони природи Арцвік Мінасян пожали у відставку.

 

25 квітня у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила про вихід із політичної коаліції.

 

Також у Вірменії опозиційна парламентська фракція "Елк" ("Вихід") висунула кандидатуру свого лідера Нікола Пашиняна на пост прем'єр-міністра країни. За словами члена фракції, керівника партії "Світла Вірменія" Едмона Марукяна, якщо за кандидатуру Пашиняна проголосують усі депутати фракції "Вихід" (9 мандатів) і "Процвітаюча Вірменія" (31 мандат), буде отримано 40 голосів. Однак для обрання Пашиняну треба заручитися підтримкою 53 депутатів у 105-місному парламенті.

 

Як повідомлялося,  в.о. прем'єр-міністра Вірменії Карен Карапетян запропонував провести позачергові парламентські вибори. Водночас президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що починає консультації з парламентськими і позапарламентськими силами у зв'язку з внутрішньополітичною ситуацією в країні. 

 

Однак лідер опозиції Нікол Пашинян повідомив про намір бойкотувати можливі дострокові парламентські вибори, організовані правлячою Республіканською партією (РПВ). 

 

Згодом у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила про вихід із політичної коаліції. 

 

16 квітня в столиці Вірменії Єревані почалися масові протести проти обрання на посаду прем’єра-міністра Сержа Сарґсяна, який до цього двічі обіймав посаду президента країни. Так, демонстранти на чолі з лідером вірменської опозиційної фракції «Елк» («Вихід») Ніколом Пашиняном перекривали основні вулиці та проспекти Єревану.

 

Попри багатотисячні протести 17 квітня вірменський парламент проголосував за обрання Сержа Сарґсяна прем’єром.

 

Згодом 23 квітня стало відомо, що прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку. Після цього, у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків прем'єр-міністра призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна.