Голова Вищої ради правосуддя: Ніхто не знає, як організувати Антикорупційній суд

1 Лютого 2018, 11:00

Створення Вищого антикорупційного суду передбачено законом, і він виконуватиметься. Інша річ, що, на відміну від Вищого суду з питань інтелектуальної власності, незрозумілими були критерії відбору суддів. Складність у тому, що ніхто не знає, як організувати цей суд. Про це в інтерв’ю Тижню розповів голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.

 

За його словами, ефективного міжнародного досвіду також немає. Приклади Словаччини та Румунії, але їхня ефективність не надто висока, щоб узяти за взірець.

 

Бенедисюк зауважив, що не критикує закон і виконуватиме його. Однак, на його думку, достатньо було б запровадити кваліфікацію суддів на певних етапах, — в апеляції та Верховному Суді, — визначити тих, які спеціалізувалися б на цих питаннях. Можливо, навіть законодавчо обмежити їм можливість братися за інші справи, щоб вони розглядали лише корупційні. Міжнародні експерти не поділяють цю думку, бо судова система не реформована, і це будуть ті самі судді, які ухвалюватимуть ті самі рішення.

 

«Можливо, і так, але покажіть мені, де готові судді такої якості та кваліфікації? Проект закону зараз передбачає, що на посади суддів Вищого антикорупційного суду можуть претендувати особи, які мають певний стаж роботи суддею. Тобто ці люди вже в судовій системі. Тому питання не в тому, як їх організувати, а як знайти!  Усі хочуть, щоб цей орган був незалежним. І я цього хочу, а також щоб усі суди в Україні були незалежними. Якщо ми зараз кажемо, що ВС обрали, але він поганий, бо до певних суддів є зауваження, то так само буде з Антикорупційним судом», – сказав голова ВРП.

 

Бенедисюк вважає, що призначити суддею когось із судової системи легше, бо можна підняти й почитати його рішення, а якщо це буде людина, яка жодного разу їх не ухвалювала, то ще невідомо, як вона це робитиме.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»