Український тиждень № 5 (532) від 1 лютого, 2018

Зміст номеру:
Мода — річ надзвичайно примхлива. До війни камуфляж окрім тих, кому це належить за статутом, носили здебільшого працівники охоронних фірм, поціновувачі чоловічого дозвілля (риболовля, полювання тощо) і просто незаможні сільські дядьки, які завжди надавали перевагу недорогій практичній одежині.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Я люблю незручних, якщо вони не ідіоти, а Володимир В’ятрович геть не дурень.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Про головні ідеї щорічної зустрічі Світового економічного форуму
Любомир Шавалюк
Світ
У чому значущість закону про деокупацію
Володимир Василенко
Політика
Чому нинішня схема експорту електроенергії завдає дедалі більшої шкоди енергетичній безпеці країни та дорожче обходиться українським споживачам
Олександр Крамар
Економіка
Як зробити крок від помічника «яструба» Рейґана до «улюбленого конгресмена Путіна»
Юрій Лапаєв
Світ
Судова гілка влади ніколи не могла похвалитися великою популярністю. Про продажність та упередженість українських суддів у нас прийнято говорити як про всім відоме й зрозуміле явище. Розвернути Феміду обличчям до людей мала б судова реформа. Тим більше що одна з декларованих владою цілей змін — повернення довіри до судової гілки влади.
Станіслав Козлюк
Авторські колонки
Судова гілка влади ніколи не могла похвалитися великою популярністю. Про продажність та упередженість українських суддів у нас прийнято говорити як про всім відоме й зрозуміле явище. Розвернути Феміду обличчям до людей мала б судова реформа.
Інфографіка
Голова Вищої ради правосуддя (ВРП) розповів Тижню про ключові проблеми та етапи реформи судової системи.
Андрій Голуб
Політика
Продовження інтерв'ю з головою Вищої ради правосуддя (ВРП) про ключові проблеми та етапи реформи судової системи.
Андрій Голуб
Політика
Працівники прокуратури й Нацполіції, що займаються розслідуваннями, критикують судову реформу за дедалі більше затягування процесів
Святослав Птіцин
Суспільство
Закріплена на рівні Конституції адвокатська монополія викликала чимало дискусій у професійному середовищі
Станіслав Козлюк
Суспільство
Які надії на реформу покладають правозахисники
Ганна Чабарай
Суспільство
У Європі праві партії обіцяють більші соцвиплати, ніж традиційні. Це запорука їхнього успіху серед виборців
The Economist
Світ
Воєнна операція Туреччини в Сирії ускладнює вже й без того хаотичну війну. Й уможливлює конфлікт зі США
The Economist
Світ
Напередодні настання нового 2018 року у виступах політиків і в матеріалах європейських медіа можна було побачити цілу низку прогнозів про подальший розвиток ЄС.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Колись перейматися через зов­нішню політику Росії вважало­­ся ексцентричним заняттям. Нині це мейнстримна позиція.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Пропозиція Нурсултана Назарбаєва перенести переговірний майданчик у питанні конфлікту на Донбасі з Мінська до Астани дещо шокувала білоруську владу. Однак чи є альтернатива Мінську?
Сяргєй Пульша
Світ
Одразу після ураження людського організму бактеріями на його захист стає вроджений імунітет. Найбільшу його частку забезпечує один тип клітин — нейтрофіли. Щодня наш організм продукує їх близько 100 млрд. Нейтрофіли захищають нас кількома способами. Вони поїдають ворожі бактерії або виробляють токсичні речовини, що здатні їх знищити.
Олег Фея
Наука
«Ми можемо робити концерти на підтримку наших бійців лише тут, в Українському культурному центрі!» — переконував Василь Сліпак молоденьку студентку-піаністку, яка мріяла про більші сцени, ширшу аудиторію, гучніші оплески. Молодість прагне слави, визнання, горизонтів. Василь хотів максимально допомогти фронту. Спочатку регулярною матеріальною підтримкою. Потім особистою участю. Власне, славу й оплески він уже мав, та ставився до них спокійно, без ажіотажу.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Останні півтора року мені випала честь займатися культурно-просвітницьким проектом Ukraїner.
Богдан Логвиненко
Авторські колонки
Завдяки йому на світовій музичній мапі є впізнаваний простір української класичної авангардної музики. Найвідоміший у світі український композитор в інтерв’ю Тижню розповів про потребу для композиторів брати на себе ризик у творчості та її персональність, авангардну музику політичної глухоти й речі, які загострюють композиторський слух до справжності.
Ганна Трегуб
Культура
Роман Зіненко, пройшовши через пекло боїв під Іловайськом, інтуїтивно знайшов вихід своїм емоціям: записавши хроніку подій, він доносить правду цієї війни читачам у різних куточках України.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Щоранку, коли мій улюблений сніданок (пшеничні та гречані пластівці з насінням чіа) просякає теплим молоком, я сідаю на 15 хвилин перед комп’ютером, заглядаю в пошту й кидаю оком на Facebook. А там сьогодні справжній скарб, мабуть, найкраще повідом­лення, побачене за багато років.
ОНУХ
Авторські колонки