Голова ВРП про укрупнення судів. Нині розглядається законопроект, який дозволить не починати розгляд справ від початку

1 Лютого 2018, 14:05

Голова Вищої ради правосуддя (ВРП) Ігор Бенедисюк в інтерв’ю Тижню повідомив, що законопроект, який дозволить суддям продовжити розгляд справ після укрупнення судів зараз розглядає Рада з питань судової реформи при президентові України.

 

«Питання безперервності розгляду президент якраз і зазначив як першочергове завдання, коли підписував указ. Радою з питань судової реформи обговорюється проект закону, який запровадить процесуальний механізм для вирішення цієї проблеми. Суди фактично об’єднуються в один суд, тобто залишаються на тій же території, просто називатимуться по-іншому. Тому обговорюється можливість надати суддям повноваження продовжити розгляд справ, які були у них в провадженні. Інша справа, коли не пройде кваліфікаційне оцінювання, не підтвердить можливість чинити правосуддя, не пройде критерій доброчесності чи професійної етики й втратить посаду», – сказав він.

 

Нагадаємо, 29 грудня 2017 року президент Петро Порошенко підписав Укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні. Згідно з ними, районні суди будуть ліквідовані, а замість них утворено окружні. Правозахисники та юристи одразу після цього звернули увагу, що це може вплинути на розгляд тих справ, які зараз розглядаються у судах. Після ліквідації суду, за законом, усі справи підуть на перерозподіл, незалежно від того, скільки стадій розгляду вони пройшли. Це означає, що усі справи розглядатимуть від самого початку. В деяких випадках це може затягнути вирок на роки.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»