Голова Верховної Ради закликав уряд Франції не пом’якшувати санкції проти Росії

9 Червня 2016, 23:41

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав уряд Франції не пом’якшувати санкції проти Росії. Про це він сказав, коментуючи відповідну резолюцію Сенату Франції, передає прес-служба парламенту.

«Сенат Франції ухвалив резолюцію про пом'якшення санкцій щодо Росії. Росії, яка є агресором, яка розв'язала війну у Європі та анексувала територію України. Розумію, що кінцеве рішення буде ухвалювати уряд – тому дуже сподіваюся, що це рішення буде зваженим і мудрим», – сказав Парубій.

Він наголосив, що зараз Україна перебуває у такій самій боротьбі, як і Франція у сорокових роках ХХ століття.

«Я хочу наголосити, що вільна і незалежна Україна – це запорука вільної Європи. Зараз наші громадяни гинуть на фронті на Донбасі, зокрема, і за свободу Франції, за свободу вільної Європи, за свободу всього вільного світу. Звертаюся до Уряду Франції: комерційні інтереси не можуть стояти вище духу свободи, який став символом Франції у світі. Закликаю уряд Франції не пом'якшувати санкцій проти Росії!», – сказав Парубій.

Нагадаємо, 8 червня Сенат Франції проголосував за резолюцію про скасування санкцій проти Росії. Резолюція не є обов’язковою для уряду Франції, вона носить рекомендаційний характер.

У МЗС України розраховують, що Франція залишатиметься на позиціях міжнародного права і надалі підтримуватиме міжнародні зусилля з метою припинення агресії РФ щодо України.