Голова уряду Нідерландів виступив проти приєднання України до ЄС

31 Березня 2016, 18:01

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що є опонентом приєднання України до Європейського Союзу. Відповідну заяву він зробив під час інтерв'ю місцевому виданню NU.nl.

За його словами, Нідерланди  вважають, що Україна повинна мати добрі відносини і з Європою, і з Росією.

«Проте так не може бути, якщо вона приєдналася до Європейського Союзу», – сказав Рютте.

На його думку, це випливає з історії регіону, оскільки «якщо ви подивитеся на історію Росії, вона також виникла в Києві та інших регіонах України».

Однак він зазначив, що Москва зайшла занадто далеко, коли говорить, що Україна повинна підтримувати хороші відносини тільки з Росією. 

Раніше Рютте заявив, що більшість громадян його країни підтримають Угоду про асоціацію між Україною та ЄС на референдумі, який відбудеться 6 квітня. Як сказав прем'єр, підтримка Угоди про асоціацію – «в інтересах розвитку торгівлі і стабільності в Європі». 

Нагадаємо, понад чверть нідерландців взагалі не знають про референдум щодо України.

Як повідомлялося, нідерландські журналісти виявили фінансові махінації під час організації референдуму проти асоціації з Україною.

Також нагадаємо, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на 6 квітня 2016 року. Референдум не має обов’язкового характеру і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.