Голова ЦВК ініціюватиме покарання суддів, що позбавили 30 тис. виборців голосу в окрузі Засухи

Акценти
11 Листопада 2012, 17:10

"Я ініціюватиму розгляд справи щодо порушення присяги цими суддями Київського окружного адмінсуду, які ухвалили це рішення", – заявив він.

При цьому Шаповал нагадав рішення європейського суду у справі "Ковач проти України", яким було визнано незаконним скасування голосування на чотирьох дільницях.

Разом з тим, у неділю о 16.30 у Київському апеляційному адміністративному суді розпочнеться розгляд справи за апеляцією Об’єднаної опозиції на рішення Київського окружного адмінсуду щодо визнання ОВК недійсними протоколів із 27 ДВК 94 округу.

Як повідомляє прес-служба "Фронту змін", рішення Київського окружного адміністративного суду оскаржують також близько 70 виборців округу.

У 94 окрузі було визнано недійсним голосування на 27 дільницях, в результаті чого перемогу здобула кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха.

Опозиція вважає, що таким чином було вкрадено не лише перемогу в її кандидата Віктора Романюка, а й суттєво знижено відсоток "Батьківщини" в багатомандатному окрузі.

Як повідомлялось, 11 листопада Центральна виборча комісія завершила підбиття підсумків виборів у Верховну Раду. На сьогоднішньому засіданні обраними було визнано ще 34 депутати.

Таким чином, обрані 220 з 225 депутатів, які балотувалися по одномандатних округах.

Нагадаємо, 10 листопада ЦВК на підставі опрацювання протоколів 225 окружних виборчкомів оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими до Верховної Ради сьомого скликання проходить п'ять політичних партій – Партія регіонів, ВО "Батьківщина", партія "УДАР", Комуністична партія України та ВО "Свобода"..

П’ять членів ЦВК підписали протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі з окремою думкою, яка свідчить про те, що вибори не можна вважати вільними і демократичними, а їх результат не відповідає справжньому волевиявленню виборців.

90