«За час своєї роботи комісія констатувала численні факти порушень, допущені очільниками міністерства. Зокрема ми направили 370 запитів до відповідних контролюючих та правоохоронних органів за фактами зловживань і порушень законодавства в сфері охорони здоров'я. Ті факти, які були підтверджені та відобразилися в Звіті ТСК, свідчать про безпрецедентні зловживання, які відбуваються на рівні Міністерства охорони здоров'я», – заявляє Дирів.
За його словами, запити стали основою для порушення правоохоронцями кримінальних справ.
«На основі запитів Комісії правоохоронці порушили близько 180 кримінальних проваджень. Їх палітра надзвичайно широка: це і питання щодо перевищення влади, щодо шахрайства, щодо підробки документів, питання допущення до обігу фальсифікованих медичних препаратів. Зараз ці кримінальні провадження перебувають на особистому контролі у МВС і, незважаючи на шалений супротив чиновників МОЗу, маємо надію, що вони дійдуть до кінця – до відповідних вироків суду», – наголошує голова ТСК.
Як стверджує Дирів, члени ТСК спершу намагались сісти за стіл переговорів із представниками МОЗу.
«Чиновники відомства саботували роботу ТСК, міністерство не надало комісії жодних пропозицій щодо покращення ситуації в сфері охорони здоров'я, не надало жодних законодавчих ініціатив в цій сфері. Попри це ТСК спромоглась провести ґрунтовну роботу, сформувати Звіт на понад 100 сторінок з конкретними пропозиціями, конкретними фактами, які були досліджені за усіма сферами роботи МОЗу», – стверджує народний депутат.
За його словами, члени ТСК плідно співпрацювала з медичним персоналом, лікарями-практиками, науковцями, громадськими організаціями та аналізували побажання та скарги пацієнтів медичних закладів.
Як повідомлялось, у Раді підрахували, що минулого року МОЗ на тендерах переплатило 100 млн грн.
Нагадаємо, у жовтні у Верховній раді завершила роботу Тимчасова слідча комісія з розслідування зловживань у Міністерстві охорони здоров'я за 2012-2013 роки. Народні депутати виявили близько 100 фактів порушень у роботі МОЗ.