НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

У Раді підрахували, що минулого року МОЗ на тендерах переплатило 100 млн грн

Минулого року Міністерство охорони здоров’я переплатило як мінімум понад 100 млн грн державних коштів під час проведення тендерів. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив Анатолій Дирів, народний депутат від фракції "Батьківщина", голова ТСК з розслідування порушень законодавства з боку МОЗ.

«Тільки за минулий рік по частині тендерів, які проводило МОЗ, було переплачено з державного бюджету понад 100 млн грн державних коштів», – заявляє Дирів.

Це передусім стосується закупівлі обладнання і лікарських засобів.

За його словами, у звіті ТСК наявні чіткі пропозиції змін як у сфері охорони здоров'я, так і в роботі профільного міністерства.

«Одна з цих пропозицій стосується введення пілотного проекту, на прикладі МОЗ, щодо забезпечення прозорості в сфері державної закупівлі. ТСК рекомендує ухвалити спеціальний закон, який передбачав би запровадження системи електронних торгів при державних закупівлях, залучення до цих торгів як західних, так і вітчизняних виробників і недопущення до цих торгів посередників, які не мають жодного відношення до виробництва лікарських засобів», –  зазначає Дирів.

Голова ТСК пропонує введення референтного ціноутворення на території України.

За його словами, воно «дозволить здешевити ціни на імпортні препарати мінімум на 60% та приведення законодавства в сфері реєстрації препаратів до європейських стандартів».

Як повідомлялось,  у жовтні у Верховній раді завершила роботу тимчасова слідча комісія з розслідування зловживань у Міністерстві охорони здоров'я за 2012-2013 роки. Народні депутати виявили близько 100 фактів порушень у роботі МОЗ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.