Голова Тернопільської ОДА закликав чиновників не тероризувати бізнес своєю корупцією

31 Травня 2013, 17:50

Хоптян заявив, що «захищати треба тих, хто дружать з законом. Бо зараз, якщо все гаразд на підприємстві, хто платить податки, немає зарплати «в конвертах», то там ще і перевірки. І це не одинокі факти. У нас 1,4 тис суб’єктів підприємницької діяльності, які працювали і платили тут податки, зареєструвалися в інших регіонах. Але продовжують працювати в нас. І мені тепер зрозуміло чому. Бо треба дати «данину» санстанції, пожежникам, іншим контролюючим службам».

При цьому губернатор озвучив суми, які необхідно платити в обласному центрі та в області за те, щоб влаштуватися на роботу в медичній сфері.

«Знаєте скільки коштує посада хірурга в лікарні міській чи обласній? 30 тисяч баксів. А один аптекар з Тернополя проситься головним лікарем в Збараж і готовий заплатити 50 тисяч. Це ж він приходить і з перших днів береться ті гроші повертати. Тоді як люди, які перебувають на грані бідності, змушені за все платити. Посада медсестри раніше коштувала 2 тис. доларів. Тепер – в 4 рази більше. Спочатку дають 0,25 ставки за 2 тис, потім хочеш 0,5 ставки – плати ще 2 тис і так далі. Та коли та сестричка такі гроші відробить?», – сказав Хоптян.

Крім того, за його даними, щоб отримати права водія, в Тернополі при здачі екзаменів необхідно заплатити $300.

«Раніше було $100, тепер втричі більше. Питаю, чому $300? Кажуть, беруть за ризик, бо переживають, що можуть попастися і втратять посаду», – розповів голова ТОДА.

Він закликав усіх присутніх чиновників почати боротьбу з корупцією.

«Давайте захистимо бізнес від себе, від нас. Всі, хто сидить у цій залі… Якщо ви не будете виконувати цього, це за вас будуть виконувати інші. Бо тепер колегія облдержадміністрації може прийняти рішення по будь-якому керівнику області, так що зробіть висновки», – зауважив Хоптян.

Нагадаємо, у травні Міністерство юстиції оприлюднило Третій додатковий звіт про виконання Україною рекомендацій, наданих Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO) за результатами спільних Першого та Другого раундів оцінювання нашої держави. У документі зазначалося, що за весь період роботи було виконано лише дві з 13-ти рекомендацій організації.

Позначки:

читати ще