Голова представництва ЄІБ: Цього року в Україні плануємо видати кредитів на понад €1 млрд

16 Липня 2020, 15:30

Голова представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Ерік де Загон заявив в інтерв’ю Тижню, що у банку програмні плани доволі суттєві – цього року в Україні планується видати кредитів на понад €1 млрд.

 

«Це дуже амбітне завдання, але я думаю, що в контексті COVID-19 дуже важливо ставити такі цілі. Бо всі ці кредити підтримають економіку України, яка, як і всі інші країни світу, зазнала важкого удару від коронакризи. Тож ми повинні бути амбітними, і це дуже добре, що ЄІБ розгорнув тут настільки масштабну діяльність», — сказав він.

 

За словами Загона, із цієї суми близько €600 млн буде виділено на інфраструктурні проекти, зокрема €200 млн на розвиток громадського транспорту. Також зараз обговорюється одна ймовірна угода — модернізація Укрпошти. Ідеться про кредит на €30 млн. Крім цього, ЄІБ виділить фінансову підтримку на розвиток Міжнародного аеропорту «Бориспіль», складного проекту, бо на сьогодні обсяг авіаперевезень падає.

 

Також голова представництва ЄІБ звернув увагу на два інші проекти: підтримку енергоефективності в державних та муніципальних будівлях і Надзвичайну кредитну програму для відновлення України для підтримки внутрішньо переміщених осіб та громади, які їх приймають.

 

«По-перше, ми розглядаємо можливість виділити близько €300 млн на підтримку енергоефективності в державних та муніципальних будівлях. На мою думку, це одна з ключових ініціатив. З одного боку, для збільшення ефективності енергетики важливо розвивати відновлювані джерела енергії. З іншого — споживати енергію також слід ефективно. По-друге, ми маємо Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (Ukraine Early Recovery) обсягом €200 млн, у межах якої східним регіонам України виділяють гроші, щоб підтримати внутрішньо переміщених осіб та громади, які їх приймають. Це складний проект, бо на сьогодні на Сході України досить непросто працювати. Але водночас він дуже важливий, бо сфокусований на лікарнях, дитячих садочках та школах, де є додаткове навантаження на інфраструктуру через наявних внутрішньо переміщених осіб. Дотепер ця програма була успішною, тому ЄІБ розглядає можливість її масштабування додатковими €340 млн які підуть на багато різних проектів підтримки внутрішньо переміщених осіб у східноукраїнських містах. Я побував у багатьох містах і містечках Сходу України та на власні очі бачив їхню потребу в інфраструктурі, передусім школах, садочках та лікарнях. Тож цей проект має для нас надзвичайне значення» , — повідомив Загон.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»