Український тиждень № 29 (661) від 15 липня

Зміст номеру:
Завершується третя сесія парламенту поточного скликання. В останній тиждень роботи під куполом, за висловом спікера Дмитра Разумкова, депутати працюють «понаднормово». З одного боку, це правда.
Андрій Голуб
Політика
Як я розумію, мета нового позову Нідерландів проти Росії — відкрити ще один шлях для нападу на Кремль, який і далі заперечує свою очевидну та задокументовану причетність до збиття літака рейсу MH17 і масового вбивства 298 невинних осіб.
Джеррі Скіннер
Авторські колонки
Чому проросійські сили атакують мовне законодавство і чи наважиться влада на його ревізію
Максим Віхров
Політика
Як президент Зеленський підпорядковує енергетичну політику держави інтересам монополії ДТЕК
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень зустрівся з головою представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жаном-Еріком де Загоном, щоб обговорити діяльність та плани банку, а також методи, якими він допомагає боротися з коронакризою.
Любомир Шавалюк
Економіка
Ухвалена тридцять років тому Декларація є історичним актом, який започаткував процес мирного відновлення державної незалежності України. Тоді Україна була частиною СРСР, де панував тоталітарний комуністичний режим.
Володимир Василенко
Авторські колонки
Як виборювали суверенітет в передостанній рік існування СРСР
Віталій Мельничук
Історія
Як було закладено фундамент незалежності української держави, а також ким і де були в цей епохальний час майбутні президенти України
Роман Малко
Політика
Тиждень поспілкувався з політиками й громадськими діячами молодшого покоління, які в перші роки незалежності були дітьми або зовсім молодими людьми. Темою розмови стали помилки початку 1990-х, яких не варто повторювати, і бачення України через 10 років, на 40-ліття здобуття суверенітету
Роман Малко, Андрій Голуб
Політика
Які альтернативи кримінальній відповідальності для підлітків є в Україні
Станіслав Козлюк
Суспільство
У 1990–2000-х роках на пострадянських теренах, зокрема під впливом відповідних фільмів, відбувалася романтизація організованої злочинності.
Любов Крупник
Суспільство
Чи справді Польща поділена так само, як і голоси між кандидатами на виборах президента?
Ольга Ворожбит
Світ
Італійські праві партії об’єднуються, щоб усунути уряд на регіональних виборах у вересні. І ця стратегія може спрацювати
Вірджинія Кірст
Світ
Як сприймають пандемію в мусульманському світі
Михайло Якубович
Пандемія. Герої та антигерої
Софійський собор, Ая-Софія, що колись був найбільшою церквою у світі, стане мечеттю. Турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган скасував рішення, яке 1931 року прийняв засновник сучасної Туреччини Мустафа Кемаль Ататюрк, про перетворення священного храму на секулярний музей.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Минулими століттями тривалий час чинною була теорія «двох мечів»: світської влади, яка дбала про управління державою, і церковної влади, яка стежила за тим, щоб це управління було справедливим і спрямованим до добра.
Мирослав Маринович
Авторські колонки
Чи можливо уявити світ без імен? Ідеться навіть не про назви речей, місць і подій, хоча вони — також імена. Обмежмося людськими йменнями.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Про національне, гендерне й політичне у творчості Ірини Вільде
Віра Агеєва
Культура
Про архітектуру, що народжується через дискусію, про феномен глобального міста, а також про свіжі тенденції використання громадських і житлових просторів Тижню розповіли швейцарські архітектори, засновники цюрихського Форуму теорії архітектури (F.A.T.) Марко Зеллі та Фабіо Дон.
Ганна Трегуб
Культура
Оскар Вайлд у 1889 році видав діалог «Занепад брехні», у якому серед інших блискучих афоризмів прохопився одним надзвичайно влучним зауваженням і мимоволі сформулював закон, який остаточно утвердився в минулому і, вочевидь, стане аксіомою в нашому столітті: «Життя наслідує Мистецтво значно більше, аніж Мистецтво наслідує Життя».
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Ольгу та Анатолія Кептанарів познайомив Майдан. Але це була не зовсім типова історія кохання з першого погляду посеред барикад.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
7 липня на сторінці журналу Harper’s було опубліковано відкритого листа понад 150 учених, письменників, митців як вислову протесту проти щоразу поширенішої культурної цензури (cancel culture).
ОНУХ
Авторські колонки