На запитання, чи вживає Міністерство закордонних справ України якихось заходів для надання Тимошенко можливості виїзду, Кожара відповів наступне:
"Президент підтвердив, що він хоче знайти рішення у справі Тимошенко, яке ґрунтується на повазі до базових, фундаментальних прав людини і українському законодавстві. Я не є міністром юстиції, так само як і пан Вестервелле, якщо процедурні юридичні питання будуть вирішені, то колись ми, може, і будемо цим займатись (забезпечувати процедуру виїзду Тимошенко)".
У свою чергу глава німецького зовнішньополітичного відомства запевнив , що "впродовж довгої і динамічної розмови він помітив намір Януковича вирішити питання Тимошенко".
"Я не можу вдаватися в деталі. Але я хочу наголосити, що ми зараз перебуваємо в дуже складних переговорах як з політичної так і з правової точки зору", – сказав Вестервелле.
Він також додав, що пропозиція Німеччини щодо лікування Тимошенко залишається в силі:
"Німеччина готова прийняти на лікування пані Тимошенко і я хочу наголосити, що ця наша пропозиція є гуманітарною", – зазначив дипломат.
Читайте також: Юлі – волю. Політичну волю Януковича
Як повідомлялось, 4 жовтня «Батьківщина» оприлюднила заяву Юлії Тимошенко, в якій йдеться, що екс-прем’єр, заради підписання угоди про асоціацію з ЄС, погодилася на пропозицію членів місії Європарламенту виїхати на лікування у Німеччину.
Захисник Тимошенко Сергій Власенко також повідомив, що члени місії Європарламенту Пет Кокс та Олександр Кваснєвський передали президенту Віктору Януковичу прохання про помилування Тимошенко.
Згодом член спеціальної комісії з помилування Василь Фаринник повідомив, що наразі членам комісії не повідомляли про прохання Кокса та Кваснєвського.
У ЄС наразі не коментують останніх заяв про звільнення Тимошенко і чекають звіту місії Європарламенту
Нагадаємо, вирішення питання Тимошенко є однією з умов для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.