Голова Нацбанку РП пояснив, чому Польщі не обійтися без українських робітників

30 Січня 2018, 18:18

Робітники з України вкрай потрібні Польщі для гарантування та збереження економічного зростання. Про це заявив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський.

 

Він наголосив, що для нього одним з найважливіших питань є те, чи спроможна Польща створити достатньо умов для залучення робочої сили із сусідніх України та Білорусі.

 

Повідомляється, що дефіцит кваліфікованих кадрів Польща відчула особливо гостро протягом останніх років. За цей період у країні спостерігалося стале економічне зростання та скорочення рівня безробіття. У грудні торік показник безробіття у Польщі становив 6,6 відсотка, а зростання ВВП, за оцінками аналітиків, сягнуло рівня у 4,5 відсотка. Однак проблемними для польського ринку праці виявилися такі негативні тенденції як дедалі помітніше старіння населення й трудова міграція серед молодих поляків у заможніші країни Західної Європи, пояснив керівник польського регулятора. В країні із 38-мільйонним населенням працюють лише 16 мільйонів.

 

Читайте також: У Польщі вирішили видворити понад 60 незаконно працевлаштованих українців

 

Глапінський зазначив, що за таких умов хвиля дешевих робочих рук з України та Білорусі компенсувала значний кадровий голод на ринку праці Польщі. Утім, візова лібералізація для України з боку ЄС може призвести до того, що дедалі менше українських трудових мігрантів обиратимуть саме Польщу країною, в якій вони воліли б працювати, побоюється керівник нацбанку РП.

 

Наразі на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 мільйона українських громадян, з яких чимало працюють нелегально без відповідних дозволів. За оцінками польської Спілки підприємців та працедавців, які робилися два роки тому, Польща потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників для гарантування стабільного економічного зростання.

 

Нагадаємо, раніше в січні стало відомо, що українських працівників на міжнародному підприємстві Lindab у Польщі зобов'язали носити синьо-жовту робочу форму. Директор підприємства стверджує, що це полегшує комунікацію, натомість експерти вважають це проявом дискримінації за національною ознакою. Згодом речник громадянських прав Польщі заявив, що звернеться до місцевої інспекції праці щодо проведення перевірки на підприємстві Lindab.