НОВИНИ

Синьо-жовта форма для українців. Інспекція праці проведе перевірку на польському підприємстві

Директор підприємства стверджує, що робоча форма відповідних кольорів полегшує комунікацію, натомість експерти вважають це проявом дискримінації за національною ознакою.

Речник громадянських прав Польщі звернеться до місцевої інспекції праці щодо проведення перевірки на підприємстві Lindab поблизу Варшави, де працівників з України змусили носити синьо-жовту форму.  Про це йдеться у відповіді офісу речника на запит Укрінформу.

“Речник громадянських прав автоматично ініціював розгляд цієї справи. Речник звернеться до окружного інспектора праці у Варшаві щодо проведення відповідної перевірки. Її результати будуть підставою для аналізу цієї справи і можливих подальших дій речника”, - повідомили агентству в офісі речника громадянських прав Польщі.

Як повідомлялося, українські працівники на міжнародному підприємстві Lindab, що спеціалізується на виробництві дахів, ринв і вентиляційних труб, зобов'язані носити синьо-жовту робочу форму. Директор підприємства стверджує, що це полегшує комунікацію, натомість експерти вважають це проявом дискримінації за національною ознакою.

У Lindab працюють 200 осіб, зокрема 40 українців. Польські працівники теж носять різну форму, але колір одягу залежить від того, в якому відділі працює та чи інша людина. Натомість усі українці, незважаючи на те в якому відділі працюють, носять лише синьо-жовту форму.

Ця ситуація викликала здивування в одного з міжнародних контрагентів польського підприємства. Тож особа повідомила про цей випадок організацію з протидії расизму “Ніколи більше”. Справа набула розголосу у польських ЗМІ.