Голова МЗС Словаччини нагадав, що в України лишилось небагато часу на виконання рекомендацій ЄС

31 Січня 2013, 23:45

“У нас менше часу, ніж ми можемо вважати. Європейська комісія здійснить дві оцінки: першу в середині лютого, і другу – на початку травня. Бо ж якщо ми хочемо мати серйозні висновки у листопаді, нам треба підгортуватися до них”, – сказав міністр.

Він зазначив, що про це, в тому числі, було сказано під час засідання Групи друзів України з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою. “Ми вважаємо, що це дуже правильний момент для цього, оскільки внаслідок парламентських виборів в Україні сформовано новий уряд”, – сказав міністр.

Лайчак зазначив, що під час зустрічі відбулася гарна дискусія.  “Було багато позитивної енергетики в залі. Разом з тим, було чітко підкреслено, що саме Україна має зробити внесок. Ми тут для того, щоб допомогти, але ми не можемо зробити роботу за Україну”, – сказав він.

Окрім того,  Мирослав Лайчак також наголосив, що Україна має розвіяти сумніви ЄС щодо незалежності своєї судової системи. “Важливо, щоб в нас не було сумнівів у судовій системі України. А ці сумніви зараз є. Вам відомо, що вислів “вибіркове правосуддя” було кілька разів згадано в офіційних документах. Тож, те, чого ми очікуємо від України, – це розвіти нашу стурбованість та наші сумніви щодо ефективності та професіоналізму судової системи”, – сказав міністр.

 Відповідаючи на запитання щодо того, чи достатньо для цього запропонувати помилування, як у випадку з колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, міністр відповів, що такий підхід не відповідав би баченню ЄС щодо розв’язання проблеми вибіркового правосуддя.

Читайте також: Виснови Ради ЄС щодо України, які були ухвалені 10 грудня у Брюсселі

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що автоматизму у підписанні Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною бути не може.

У Європарламенті виступають за підписання угоди про асоціацію з Україною у листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі.

Україна та ЄС розпочали переговори щодо угоди про асоціацію в 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 року угода була парафована сторонами.