Голова МЗС Франції назвав “контрпродуктивним” зняття санкцій з Росії

29 Листопада 2016, 15:36

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро сказав, що скасування ЄС санкцій проти Росії призведе до ослаблення зусиль із розв'язання конфлікту в Україні  і означатиме перемогу Москви.

Про це він заявив у вівторок, 29 листопада, перед початком переговорів між Україною, Росією, Францією та Німеччиною в Мінську, передає Reuters.

"Це призведе до ослаблення мети із врегулювання конфлікту і стало б перемогою для тих, хто ставить під загрозу безпеку країни," – сказав Еро.

Коментуючи можливість скасування санкцій після можливої перемоги на президентських виборах у Франції Франсуа Фійона, Еро сказав, це було б рівнозначно поступкам Москві.

"Відмова від домовленостей у Мінську була б помилкою для наших стратегічних інтересів", – додав він.

Зазначимо, міністри закордонних справ Росії, Німеччини, Франції та України зустрінуться у вівторок, 29 листопада, в Мінську, щоб обговорити шляхи припинення збройного конфлікту на сході України.

Як повідомлялося, лідери країн «нормандського формату» на переговорах 19 жовтня погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує розробку такої "дорожньої карти".

Як заявляв міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Україна і Росія не мають спільного бачення "дорожньої карти" врегулювання конфлікту на Донбасі. 

Німеччина має "скромні" очікування від зустрічі міністрів, заявив офіційний представник міністерства закордонних справ країни Мартін Шефер.