Голова місії спостерігачів від ПАРЄ: Особисто для мене ці вибори не стали ні прозорими, ні вільними

8 Листопада 2012, 15:45

Говорячи про порушення на парламентських виборах в Україні, Ґросс відзначив, що є понад 25 критеріїв, за якими оцінюють якість виборів.

«Лише з найважливіших порушених стандартів можна назвати такі. Державне телебачення або радіо – це не те саме, що урядове. Дебати повинні бути діалогами, які дають громадянам змогу сформувати свою власну думку, а не монологами демагогів. Своєю чергою виборчі комісії мають працювати як безсторонні судді на цьому процесі, а не як гравці, що прагнуть змінити волевиявлення, як це було з надто багатьма ОВК в Україні. Отож у підсумку люди втратили довіру до виборчого процесу й не вірять у справжність результатів», – відзначив він.

На запитання, чи можна стверджувати, що українська влада вже провалила іспит на демократію, Ґросс відповів: «Я сказав би, що так. Вона могла б скласти його куди краще». При цьому додав, що «і громадяни заслуговували б на значно більше демократії, до того ж кращого ґатунку».

На питання, чи можуть установлені факти фальсифікацій завадити ПАРЄ визнати українські вибори демократичними, вільними і прозорими, Андреас Ґросс відповів: «Особисто для мене ці вибори не стали ні прозорими, ні вільними, ні справді демократичними. До цього схиляється наша колективна думка. Хоча, може, це не всім так чітко зрозуміло, як мені…».

Повний текст інтерв’ю з головою місії спостерігачів від ПАРЄ читайте у № 45 «Українського тижня».