Голова Луганської ВЦА заявив про ризик втрати Станиці Луганської при відведенні армії на кілометр

27 Вересня 2016, 09:42

Якщо українська сторона відведе озброєння на кілометр від Станиці Луганської, місто можна втратити. Про це заявив глава Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

"Я поки не розумію, як це зробити практично…У нас Станиця Луганська, якщо ми йдемо на кілометр, ми просто втратимо Станицю Луганську. Я не хотів би втрачати ні сантиметра української землі. Я не вірю, що з їхнього боку буде дотриманий режим тиші, тому що кожен день тривають обстріли", – сказав Гарбуз.

За словами голови області, ватажок "ДНР" Олександр Захарченко наполягає на тому, щоб Україна першою почала відведення своїх сил.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

Підготовка до розведення сил стартувала 22 вересня.