Новий закон щодо виборів в Україні необхідно прийняти не пізніше травня цього року, щоб встигнути застосувати його під час місцевих виборів восени 2015 року. Про це розповів в інтерв'ю "Українському тижню" Олександр Черненко, голова Комітету виборців України від 2009 року, народний депутат Верховної Ради VIII скликання.
"Безперечно, все законодавство стосовно виборів і до Верховної Ради, і до місцевих застаріло й морально, й технічно, і процедурно. Недаремно ж за результатами всіх останніх кампаній нам надходили пропозиції щодо зміни профільного законодавства. Тепер до цього долучилась і Венеціанська комісія. Нинішня змішана система – мікст закритих партійних списків та мажоритарної моделі – цілком себе дискредитувала", – каже депутат.
Те, що діючу систему треба змінювати, – це, на думку Олександра Черненка, навіть не тема для дискусії.
"Треба (змінювати – Ред.), й терміново. Навіть самі політики вже зрозуміли: на зміни в електоральній царині є величезний запит суспільства, тому заговорити цю тему вже не вийде", – каже голова КВУ.
Читайте також: Політолог: виборчу систему не змінити без громадянського тиску
За його даними, сьогодні вперше за багато років громадяни перестали сприймати мажоритарку як найкращий варіант виборчого законодавства й, навпаки, хочуть мати виборчі списки.
"На місцевих виборах цю нову систему можна й потрібно «обкатати»", – наголошує Черненво.
"Згідно з коаліційною угодою це нове законодавство має бути прийняте не пізніше травня. Впевнений, що робоча група, до якої входитиму і я, дуже активно працюватиме в лютому – квітні, щоб наприкінці цього терміну внести законопроект до зали вже узгодженим з усіма основними політичними силами. Бо прийняти його і справді потрібно до літа, тобто хоча б за півроку до виборів, щоб не створювати вже реального цейтноту", – зазначає депутат.
Повну версію інтерв'ю читайте в черговому числі "Українського тижня" (№6).