Голова КВУ вважає, що перевибори можуть не призначити

Акценти
12 Листопада 2012, 23:47

"Зараз ситуація така, що ці перевибори можуть не призначати скільки завгодно. Вони вийшли за межі правового поля. Не буде змінено закону – ніхто нічого не буде робити, і Рада так може працювати всю свою каденцію", – зауважив Черненко.

На його думку, потрібен політичний тиск і громадська думка, аби повторні вибори призначили якнайшвидше.

"Треба хоча б два місяці на кампанію. Відповідно, якщо кампанія стартує у середині або наприкінці січня, то вибори в середині або наприкінці березня поки що виглядає найбільш прийнятним з точки зору політичного терміну", – сказав він.

Черненко нагадав, що це буде цілковито нова виборча кампанія, і КВУ відслідковуватиме, щоб ті «фальсифікатори, які сьогодні були в комісіях», туди знову не потрапили.

«На ці округи підуть і ті, хто брав участь у них, і ті, хто брав участь в інших округах, у партійних списках і не пройшов», – сказав Черненко і додав, що «деякі політики» вже дуже цікавляться цими округами.

Також Черененко висловив переконання, що «психологічну перевагу» на цих виборах матимуть кандитати від опозиції.

"Тому що вони, фактично, на усіх цих округах кампанію виграли", – сказав він і додав, що до 5 проблемних округів буде прикута максимальна увага міжнародних спостерігачів, самих кандидатів та ЗМІ.

Крім того, вважає він, змішана система дискредитувала себе: мажоритарна система – це «зло для України», а система закритих партійних списків не виправдала себе.

Водночас, великим досягненням виборчого закону Черененко вважає неможливість зняття кандидатів у депутати з реєстрації.

На його думку, у 2002 році, коли вибори також проходили за цією системою, не було таких скандалів з підрахунком голосів, бо тодішній закон дозволяв скасовувати реєстрацію кандидатів у депутати перед виборами.

"Опозиціонери дуже часто за надуманими приводами просто були зняті з реєстрації, вони не доходили до виборів, вибори проходили спокійно, рахували спокійно, тому що фактично конкуренція була знята ще перед виборами", – пояснив Черненко.

Нагадаємо, 11 листопада, Центральна виборча комісія підбила підсумки результатів виборів народних депутатів Верховної Ради. Зокрема, на засіданні ЦВК оголосила останніх переможців у 34 мажоритарних округах, таким чином визнавши перемогу 220 з 225 депутатів, які балотувалися по одномандатних округах.

6 листопада Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

До цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори.

Опозиція оскаржила це рішення ЦВК.

Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що ні Верховна Рада, ні Центральна виборча комісія не мають законодавчих повноважень приймати рішення про повторні вибори в одномандатних виборчих округах.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключив, що перевиборів на п'яти проблемних округах не буде, а результати виборів будуть встановлені за рішенням судів.

89