НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Голова КВУ: ні ЦВК, ні Рада не можуть оголошувати повторні вибори в округах

Ні Верховна Рада, ні Центральна виборча комісія не мають законодавчих повноважень приймати рішення про повторні вибори в одномандатних виборчих округах. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

На запитання, хто уповноважений приймати рішення про оголошення повторних виборів, Черненко відповів:

«Цього ніхто не знає. Воно (це питання – Ред.) давно вийшло за рамки законодавчого поля: ЦВК звертається до Верховної Ради, Верховна Рада – до ЦВК… Те, чим займаються вони, – досить сумнівний правовий шлях. Ситуація – патова. Найкращим виходом з цього буде, якщо Верховна Рада змінить закон про вибори. Тому що за діючим законом про вибори ні ЦВК, ні Верховна Рада такі вибори проводити не може».

Якщо Верховна Рада не змінить закон про вибори, на думку експерта, врегулювати це питання буде дуже важко.

«ЦВК не має повноважень визнавати вибори недійсними в межах округу. Або буде певне політичне рішення і ЦВК таки оголосить (повторні – Ред.) вибори, або будуть зміни до закону про вибори», – зазначив він.

Черненко наголосив, що повторні вибори в округах, згідно із чинним законодавством, оголошуються у двох випадках. «Якщо два кандидати набрали однакову кількість голосів або коли в окрузі балотувався лише один кандидат і набрав менше половини голосів тих, хто прийшов на вибори», – повідомив глава КВУ.

Водночас Черненко не зміг відповісти на питання, що передбачено законом у випадку неприйняття відповідного рішення про повторні вибори і неоголошення ЦВК результатів виборів до 12 листопада.

Експерт також додав, що раніше подібних ситуацій в Україні не було.

Нагадаємо, у вівторок, 6 листопада, Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

Як відомо, до цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори.

Опозиція оскаржила це рішення ЦВК.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив про необхідність законодавчого врегулювання порядку проведення повторних виборів. За його словами, до 12 листопада, тобто до дня завершення строків оголошення офіційних результатів виборів, ЦВК має ухвалити рішення з цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.